Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak funkcjonuje Forum Organizacyjne
#1
Forum powstało aby lepiej koordynować i współdziałać w ramach projektu 1 polska i powstałego z tej okazji Komitetu Wyborczego Wyborców 1PRO.
Aby być uczestnikiem naszych wspólnych działań, musimy się zarejestrować, gdyż na forum poustawiane są różne poziomy dostępu i możliwości w zależności od stopnia aktywnych działań. Aby uniknąć sytuacji konfliktowych i działać w sposób uporządkowany, wprowadzone są zasady że po zarejestrowaniu osoby wyznaczone aktywują konto każdego z użytkowników, przypisując im uprawnienia które skierują daną osobę w miejsce które jest regionalnie zbieżne - to konkretnego okręgu wyborczego, w którym dana osoba jest zameldowana, czy też działa. Dlatego ważne jest aby podczas rejestracji na Forum, podawać precyzyjnie konkretny numer okręgu wyborczego. Podawanie miejscowości zamieszkania, działania nie wiele daje - np. Warszawa ma 2 okręgi wyborcze - 19 i 20. Moderator ma czasem sporo pracy aby szukać po nazwie miejscowości, jaki to okręg. Powodować to może opóźnienia w aktywacji kont.
Sam proces rejestracji wymaga potwierdzenia rejestracji przez aktywację linka który jest do nas wysyłany na adres mailowy. Po tej procedurze nabieramy możliwości pisania na forum, ale mamy ograniczony bardzo zakres dostępu. Zarówno w zakresie widzenia zasobów forum, jak i możliwości pisania i komentowania.
Dopiero po aktywacji konta przez moderatorów i przydziale do grupy okręgu, uzyskujemy dostęp do kilku różnych kategorii i działów. I dopiero od tego momentu możemy korzystać z forum w bardziej normalnym układzie.
Na forum są też przestrzenie dla Rady Szefów Okręgów, Rady Programowej, Sądu Koleżeńskiego, Rady Koordynatorów i parę innych.
Są one w znacznym stopniu przeznaczone na wymianę informacji poszczególnych grup, ale są też przypadki które umożliwiają podgląd niektórych grup zarządzających, ale bez prawa pisania i komentowania.
Komplikacje te są związane z zapewnieniem najwyższego poziomu merytorycznego i braku spamu i trolowania z tematami które często budzą niezdrowe zachowania. Jak do tej pory zasady te oceniamy pozytywnie, ponieważ nie ma na Forum konfliktów czy złośliwości, chwalących się często za różnymi nickami czy nazwami które w mniemaniu użytkowników zapewniają pełną anonimowość i bezkarność.

Struktury organizacyjne będą jeszcze dopasowywane do potrzeb i uwag użytkowników, projekt dopiero rusza, więc na pewno będzie jeszcze sporo uwag, na które opiekunowie Forum bardzo liczą, aby nanieść poprawki i modyfikacje zgodne z oczekiwaniami użytkowników.
Bardzo chętnie wysłuchamy uwag i propozycji rozbudowy forum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości